IndyCar: A PREMA kihagyja a médianapot és még az is kérdéses, hogy megkezdi-e a szezont
credit: Penske Entertainment/Chris Jones
Ezen a héten kerül sor az IndyCar szezon előtti médianapjára, aminek során fotókat, videókat és interjúkat készítenek a mezőny tagjaival, amelyeket a szezon során fognak felhasználni a FOX Sports közvetítéseiben, valamint az IndyCar közösségi médiás felületein.
Az eseményen való részvétel nem kötelező, de az IndyCar irányelvei szerint „erősen ajánlott”.
Egy biztos, a bajnoksághoz 2025-ben, charter nélkül csatlakozott PREMA két pilótája – Callum Ilott és Robert Shwartzman – biztosan kihagyja, ami az ő esetükben jóval túlmutat azon, hogy megúsznak egy média előtti, maratoni pózolást.
A csapat jövője már tavaly tavallyal kérdőjelessé vált, miután kiderült, hogy a kilátástalanná vált anyagi helyzet következtében új szponzorokat, befektetőket keresnek.
Az események néhány héttel ezelőtt újabb fordulatot vettek.
A PREMA-t 1983-ban megalapított Rosin-család tagjai január közepén kivétel nélkül távoztak a vállalat globális vezetőségéből.
A RACER információi szerint a gárda IndyCar-programjának vezérigazgatója, Piers Phillips lázasan kutat új tulajdonos után, akivel a PREMA közvetlen részvétele nélkül is folytatni tudnák a versenyzést az amerikai open-wheelben.
Belső forrásaira hivatkozva a szaklap azt sem zárja ki, hogy a csapat csak a március elsején esedékes, St. Petersburg-i szezonnyitó után csatlakozhat újra a mezőnyhöz.
Egyelőre nem tudni, hogy egy potenciális tulajdonosváltás – és ezzel együtt komplett átbrandelés – milyen hatással lenne Ilott és Shwartzman jelenlegi, élő szerződésére.
Előbbi brit pilóta négy top 10-es befutóval az összetett huszonegyedik helyén zárta az elmúlt idényt, míg izraeli színekben vezető kollégája kétszer ért célba a legjobb tíz között, továbbá megszerezte a 109. Indy 500 pole-ját. Maga a futam viszont nem alakult jól számára, hiszen fékhiba miatt nem csak kiállni kényszerült, de a pitbe hajtva még három szerelőjét is elütötte. A szakemberek szerencsére komoly sérülés nélkül megúszták.

