F1: Orvosi ellátásra szorult Pato O’Ward a mexikói szabadedzés után

F1: Orvosi ellátásra szorult Pato O’Ward a mexikói szabadedzés után
credit: McLaren



Hazai közönség előtt hajthatott ismét pályára Forma-1-es gép volánja mögött Pato O’Ward.

A 2025-ös IndyCar-szezon összetettbeli második helyezettje 30 kört tett meg a Mexikói Nagydíj első szabadedzésén, egyéni legjobb ideje pedig a tizenharmadik pozícióra lett elegendő. A gyakorláson lehetőséget kapó kilenc újonc közül csak a Max Verstappen RB21-esébe bepattant és végül hatodikként zárt Arvid Lindblad tudott nála gyorsabb tempót hozni.


O’Ward teljesítményét még inkább felértékeli, hogy messze nem egészségesen ült be Lando Norris McLarenjébe.

Az ESPN információi szerint a 26 esztendős tehetség komoly ételmérgezéssel küzdött, állapota miatt pedig még az is felmerült, hogy részt sem tud venni az edzésen. Minden erejét összeszedve végül teljesítette a csapat által elvárt feladatokat, értékes adatokat gyűjtve a versenyhétvége hátralévő részére.

Az autóból kiszállva viszont már annyira rosszul lett, hogy a pálya kórházába kellett szállítani, ahol gyógyszereket kapott, a folyadékháztartását pedig infúziókkal próbálták helyreállítani.

O’Ward hosszas kezelésre szorult, miközben az orvosok a pulzusát is igyekeztek stabilizálni.

Végül helyi idő szerint este fél hétkor, közel öt órával a gyakorlás leintése után engedték csak ki és családja társaságában egyenesen a hotelbe ment.

A nap további részében számos médiakötelezettsége lett volna, de azokat értelemszerűen le kellett mondania.

Az IndyCar legnépszerűbb versenyzőjének számító O’Ward az este folyamán a közösségi médiában köszönte meg a rajongók üzeneteit és támogatását. Önmagához hűen pedig nem mulasztott el mellékelni egy hamisítatlan, védjegyének számító Pato-szelfit sem.

Gyors gyógyulás kívánunk!