Larson olyat művelt a COTA-n, amire még SOHA nem volt példa a NASCAR 76 éve íródó történetében

credit: Jonathan Bachman/Getty Images

Izgalmas hajrában szerezte meg az Xfinity Series szombati, COTA-n rendezett futamán Kyle Larson a Hendrick Motorsports 17-es számú Chevyjének első győzelmét.

Sikerével pedig nem csak csapattörténelmet írt, de egyúttal olyat is tett, amire az idén már hetvenhatodik életévébe lépett NASCAR nemzeti porondján (tehát a Cupban, Xfinityben és Trucksban) még soha nem volt példa.

A 2021-es főkategóriás bajnok a kvalifikáción megkaparintotta az első rajthelyet. A csapat azonban nem sokkal a rajt előtt hajszálrepedést észlelt a féktárcsán, ezért rendkívüli cserére kényszerültek, ami a szabályok értelmében a mezőny végére sorolást vonta maga után.

A kaliforniai versenyző fél körrel a leintés előtt kaparintotta meg a vezető pozíciót, miután az első helyért küzdött Shane van Gisbergen és Austin Hill összekoccant.

Innentől fogva a friss abroncsokon már magabiztosan száguldott a kockás zászló felé, végül 1.3 másodpercet adva a mögötte célba ért SVG-nek. Utóbbi új-zélandi egyébként nem sokáig birtokolta az „ezüstérmes” helyet, köszönhetően egy később kirótt büntetésnek.

A NASCAR-statisztikák gurujaként ismert Trey Ryan adatai szerint ezzel Larson lett az első pilóta a szervezet életében, aki ugyanazon a fordulón pole-t szerzett, majd nyert is, de közben csak egyetlen körben birtokolta a vezető helyet.