Saját bajnokságot alapít Kyle Larson
Vadonatúj kihívások elé néz Kyle Larson.
A 2021-es NASCAR Cup szezon legjobbja közismerte
n rajong a dirt-versenyekért, amit jól példáz, hogy szabadidejében, hétköznaponként rendszeresen méreti meg magát az USA regionális pályáin midgettel, sprint carral és late modellel egyaránt.
A kaliforniai pilóta ezen szenvedélye előtt hódolva összebútorozott sógorával, a háromszoros World of Outlaws bajnokkal, Brad Sweettel hogy megalapításák a High Limit Sprint Car Seriest.
A 2023-ban rajtoló széria tizenkét fordulóból áll majd, vonzereje pedig a szakágon belül kiemelten magasnak számító pénzdíjakban fog rejleni.
Larson korábban már többször is hangot adott annak, hogy nagyon igazságtalannak tartja a tendenciát, miszerint a dirt-viadalok nevezési költségei meredeken ívelnek felfelé, a díjazás viszont évek óta stagnál.
A WoO átlagosan 10.000 dollárral honorál egy-egy győzelmet, ezzel szemben viszont a HLSCS bő 23.000-rel kecsegtet. Két kiemelt futamon pedig egyenesen 50.000 dollár lesz a nyertes jutalma.
A majdani bajnok markát további 120.000 dollár fogja ütni.
Az ehhez szükséges anyagi hátteret a regionális versenyekre szakosodott stream-szolgáltató, a FloRacing révén teremthetik elő, amely a komplett idény közvetítési jogát megvásárolta.
A másik lényeges cél, hogy megszerezzék a sportág legnagyobb neveit is, ezzel presztizst adva a bajnokságnak, ami elengedhetetlen a promócióhoz és a további szponzorok bevonzásához, valamint a népszerűség növeléséhez.
„Szerintem képesek leszünk arra, hogy az ország legjobb versenyzőit gyűjtsük össze a legtöbb fordulóra, ami igazán különlegessé teheti a szériánkat” – nyilatkozta Larson a The Athleticnek.
„A világ legnagyobb sprint car pilótáit nézheted tizenkét éjszakán át, a hét közepén.”
A futamokon természetesen maga Larson és Sweet is elindul majd.
A HLSCS már idén bemutatkozik egy rendkívüli gálaversennyel.
A High Limit Open augusztus 16-án, a Lincoln Park Speedwayen kapja meg a zöld zászlót, a fődíj pedig 22.022 dollár lesz.
“Versenyautót vezetni olyan, mint láncfűrésszel keringőzni” – Cale Yarborough