NASCAR: Az illegális versenyek miatt aggódik egy politikus

A legutóbbi hírek szerint már két héten belül hivatalosan bejelenthetik a NASCAR Cup Series utcai versenyét Chicagóban.
A megállapodás első körben három évre szólhat, amit a város vezetése is messzemenőkig támogat.
Pontosabban, a többség.
A polgármesterhez, Lori Lightfoothoz hasonlóan demokrata képviselő, Brian Hopkins ugyanis attól tart, hogy a NASCAR miatt az eddigieknél is jobban elharapóznak az illegális utcai versenyek.
„Úgy tűnik, jelenleg nem vagyunk képesek megálljt parancsolni ezeknek” – nyilatkozta a politikus a Chicago Sun Timesnak.
„Nem ez a megfelelő idő arra, hogy engedélyezzünk egy utcai futamot, miközben az illegális száguldozások ekkora problémát okoznak. Tudom, hogy a NASCAR-ban profik vannak, nem renegát bűnözők, akik tönkre vágják az utcákat. Ugyanakkor ez csak tovább adja a lovat az egész alá és képmutatóvá tesz bennünket is, mintha csak azt mondanánk ‘Nekünk ez tetszik, ezért engedjük a NASCAR-os srácoknak, hogy csinálják, mert ők profik. Az amatőröket viszont börtönbe küldjük ugyanezért.”

“Versenyautót vezetni olyan, mint láncfűrésszel keringőzni” – Cale Yarborough