NASCAR: Az MIS-en valaha mért legszorosabb befutóban nyert Ryan Blaney

NASCAR: Az MIS-en valaha mért legszorosabb befutójában nyert Ryan Blaney
credit: Team Penske

Rendkívül intenzív hajrában szerezte meg NASCAR Cup-pályafutása hatodik győzelmét Ryan Blaney.

Az észak-karolinai versenyző a Team Penske hazai pályájának tekinthető Michigan International Speedwayen rendezett FireKeepers Casino 400 utolsó restartjánál állt az élre.

A hátralévő nyolc körben késhegyre menő csata zajlott hét pilóta között az első helyért, végül azonban Blaneynek sikerült megőriznie pozícióját.

Másodikként William Byron zárt, mindössze 0.077 másodperces hátrányban, a pálya valaha mért legszorosabb befutóját eredményezve.

“Ez annyira menő volt, teljesen fel vagyok dobva!” – mondta az autójából kiszállva Blaney, aki teljes eddigi, főkategóriás karrierjét tekintve most először mondhatja el magáról, hogy egynél több futamot nyerni egy szezonban.

A harmadik pozícióban Kyle Larson ért célba, megőrizve ezzel vezetését az összetett pontversenyben. Ez abból a szempontból fontos az öt győzelmével már a playoff betonbiztos tagjának számító kaliforniainak, hogy az alapszakasz bajnoki címéért 15 playoff-pontot adnak jutalmul.

Top 5-ös eredménnyel zárt még Kurt Busch és Denny Hamlin is.

A rájátszás tizenhat fős mezőnyéből már tizenöt hely elkelt, köszönhetően a most tizennegyedikként befutott Kevin Harvicknak, aki ezzel pontok alapján már biztosan ott lesz a bajnoki címért folyó csatában.

A maradék egy kiadó hely sorsa augusztus 28-án, Daytonán dől el.

Ez az egy esélye maradt többek között Austin Dillonnak is.

A Richard Childress Racing pilótája Michiganben a verseny legcsúnyább balesete következtében volt kénytelen idő előtt búcsúzni.

A második szakaszt a hatodikként zárta, a vonalon való áthaladása után azonban összeért Brad Keselowski 2-es Fordjával és akkora erővel csapódott a SAFER-falnak, hogy két kerékkel még a levegőbe is emelkedett.

Dillon sértetlenül megúszta az incidenst, a futam végén viszont csak a harminchatodikként rangsorolták.

Ez azt jelenti, hogy már csak akkor tarthatja életben a 2021-es kupáról szőtt álmait, ha megnyeri az alapszakasz daytonai zárófutamát.