NASCAR-rekordot döntött a Kaulig Racing Indianapolisban

credit:IMS Media

AJ Allmendinger győzelmével zárult a NASCAR Cup Series múlt vasárnapi, indianapolisi road-futama.

Ezen siker révén a Kaulig Racingnek sikerült beállítania egy új rekordot a szériában, mint az a csapat, amelynek a jelenleg is aktív gárdák között a legkevesebb versenybe telt eljutni a victoy lane-re.

A Cupban idén még csak részidősként szereplő – jövőre viszont már teljes szezonos, charteres alakulatként nevező – KR a hetedik királykategóriás bevetésén tudott diadalmaskodni. Ezzel a második helyre taszította le az addigi csúcstartó Hendrick Motorsportsot, akik nyolcadik nekifutásra nyertek először.

A teljes, modern NASCAR-érát tekintve a Kaulig második helyen áll a J.D. Stacy Racing mögött.

A jogutód nélkül megszűnt csapat 1977-ben, Neil Bonnettel a volán mögött fenállása ötödik futamán ünnepelhette legelső sikerét.

A FOX Sports által készített teljes lista a mostani mezőny gárdái számára mérföldkövet jelentő győzelmekről (érdekesség, hogy Allmendinger neve kétszer is helyet kapott rajta, lévén ő nyerte meg a JTG Daugherty Racing első futamát is még 2014-ben, Watkins Glenen.):