NASCAR: Kurt nyerte a Busch-testvérpárbajt, szétesett a pálya Atlantában

credit:Chip Ganassi Racing

Huszonhét versenyt felölelő nyeretlenségi sorozat végére tett pontot Kurt Busch az Atlanta Motor Speedwayen.

A Chip Ganassi Racing veteránja a hajrában komoly csatát vívott öccsével, a Joe Gibbs Racinget szolgáló Kyle Busch-sal.

A végső győzelemhez viszont szüksége volt a csapattársa közreműködésére is.

25 körrel a vége előtt az élen haladó Kyle megérkezett a lekörözendő Ross Chastian mögé, aki azonban sikeresen feltartotta őt.

Ennek köszönhetően Kurt le tudta dolgozni a bátyjával szembeni hátrányát, majd végrehajtani a sorsdöntő előzést.

Ettől ifjabbik Busch finoman szólva sem volt elragadtatva és a leintést követően kijelentette, hogy Chastain “most megmutatta milyen versenyző is valójában”.

Kurt viszont mindeközben ünnepelt és erre nagyon jó oka is volt.

A 42 éves Las Vegas-i utoljára tavaly szeptemberben, hazai pályáján jutott el a victory lane-re, idei legjobb eredménye pedig Atlantát megelőzően csak két negyedik pozíció volt.

A 2004-es királykategóriás bajnok a playoffba vezető pontverseny kieső zónájában tanyázott, mostani sikere révén viszont már nyugodtan hátradőlhet, hiszen az első helye révén kivívta a rájátszásban való részvétel jogát.

Legyőztük Kyle-t!” – öröködött a futam után Busch, aki az idei szezon tizenkettedik győztes pilótája lett.

“Ross tökéletes munkát végzett, igazi csapattársként viselkedett. Nagyon büszke vagyok rá, valahogyan vissza fogom ezt fizetni neki.”

A harmadikként egy újabb JGR-est, név szerint Martin Truex Jr.-t érte a kockás zászló, de top 5-tel búcsúzott még a régi atlantai pályától Alex Bowman (Hendrick Motorsports) és Ryan Blaney (Team Penske) is.

A hamarosan megkezdődő átalakítási munkálatok egyetlen, a versenyzők által is üdvözölt elme, nevezetesen a borítás felújításának szükségessége bizonyítást is nyert.

A 167. körben ugyanis egy közel húsz percig tartó piros zászlós szakasz lépett életbe, miután az egyenesben egy darabon szétesett a pálya, így azt villámgyorsan ki kellett javítani a futam folytatásának érdekében.

Az első szakaszt Kyle, a másodikat pedig Kurt Busch nyerte.

A verseny leglátványosabb jelenete a 31. körben történt egy többautós baleset képében, ami magával rántotta többek között Daniel Suarezt és Ricky Stenhouse Jr.-t is.

Szintén nem zárt jó vasárnapot Kyle Larson sem.

A HMS pilótájának a top 5-re is sansza lett volna, ha az utolsó kiállása során – idén már sokadszorra – nem lépi túl a pitben érvényben lévő a sebességhatárt.

A versenybírák emiatt büntetésből hátrasorolták és végül csak a tizennyolcadik helyen fejezte be a futamot.

A Cup Series következő fordulóját július 18-án, a New Hampshire Motor Speedwayen rendezik.