NASCAR: Larson Nashville-en is rommá verte a mezőnyt, Elliottot diszkvalifikálták

NASCAR: Kyle Larson Nashville-ben is rommá verte a mezőnyt
credit:Hendrick Motorsports

Lassacskán kijelenthetjük, hogy Kyle Larson egy külön ligát képvisel a NASCAR Cup Series jelenlegi mezőnyében.

A Hendrick Motorsports versenyzője idei ötödik, ebből zsinórban negyedik győzelmét ünnepelhette vasárnap, méghozzá ismét komoly dominanciával.

A NASCAR királykategóriája most először látogatott el a Nashville Superspeedwayre, így az 1.33 mérföldes ovál mindenki számára ismeretlen terepnek bizonyult.

Az elképesztő formában lévő Larsonon azonban ez sem fogott ki és ismét beírta magát a történelemkönyvekbe, mint a pálya történetének legelső Cup-futamgyőztese.

A 28 éves kaliforniai 264 kört töltött az élen a 300-ból, megnyerte a második szakaszt, a végén pedig 4.335 másodperces előnnyel ért célba, még annak ellenére is, hogy üzemanyagtakarékos üzemmódban kellett vezetnie.

A spórolás pedig olyannyira sikerült neki, hogy még fánkozásra is futotta az ünneplés megkoronázásaként.

Ha leszámítjuk az egy héttel korábbi, bajnokságon kívüli All-Star Race-en aratott győzelmét, Larson akkor is elmondhatja magáról, hogy megszakítás nélkül három pontozásos versenyt nyert.

Statisztikailag (szintén a meghívásos ASR-t kihagyva) zsinórban hat futamot zárt a top 2-ben.

Ezt megelőzően utoljára 2018-ban fordult elő, hogy egy pilóta három, a bajnokságba beszámító futamon diadalmaskodott egymás után. Akkor Brad Keselowski hajtotta végre ezt a bravúrt Darlingtonon, Indianapolisban, majd Las Vegasban.

Apropó Keselowski, a Team Penske-s most viszont egy saját negatív rekordot állított be.

Huszonnegyedik helye révén immár hat verseny óta nem tudott a top 10-be kerülni. Hasonló sorozatot legutóbb 2011-ben produkált.

Csapatszinten a HMS idei nyolcadik pontozásos (ötöt Larson, kettőt Alex Bowman, egy-egyet pedig Chase Elliott és William Byron révén) győzelmét aratta és öt forduló óta veretlennek számítanak.

A második helyen Ross Chastain futott be a Chip Ganassi Racing színeiben. Ironikus módon a floridai pontosan azzal az autóval érte el Cup-karrierje eddigi legjobb eredményét, amit a tavalyi botránya előtt még Larson terelgetett.

Harmadikként egy újabb Hendrick-fiút, név szerint Byront érte a kockás zászlót.

A top 5-öt két Stewart-Haas Racinges, Aric Almirola és Kevin Harvick tette teljessé.

Az első szakaszt a regnáló bajnok Chase Elliott (Hendrick Motorsports) nyerte és végül a tizenharmadik pozícióban ért célba.

Nem sokáig maradt azonban ez az eredmény.

A technikai ellenőrzésen ugyanis kiderült, hogy öt kerékrögzítő csavar is ki volt lazulva, ami a szabályok értelmében azonnali diszkvalifikációt vont maga után.

Elliott így az utolsó, harminckilencedik helyre esett vissza, egyúttal pedig a szakaszgyőzelemmel járó playoff-pontokat is bukta.

Ezen egységeket a szakaszt másodikként zárt Kyle Busch örökölte meg.

A táv során több pilótának is fékproblémák tették tönkre a napját, beleértve Ryan Preece-t, Ryan Blaneyt, Cole Custert és Justin Haleyt is.

Szintén nem volt jó versenye a 23XI Racinget szolgáló Bubba Wallace, aki kétszer is megforgott.

Az idén még nyeretlen Denny Hamlin (Joe Gibbs Racing) csak a huszonegyedik helyen végzett, de ennek ellenére továbbra is vezeti az összetettet. Előnye azonban már csak tíz pont Larsonnal szemben.

A mezőny legközelebb június 26-27-én, a Pocono Racewayen feszül egymásnak, méghozzá duplafordulós hétvége formájában.