Hihetetlen Larson – Sonomán sem volt ellenszer Hendrickék ászára

credit:NASCAR

Egészen elképesztő az a forma, amit a Hendrick Motorsports, azon belül is Kyle Larson produkál a 2021-es NASCAR Cup szezonban.

A 28 éves versenyző idei harmadik, teljes főkategóriás karrierjét tekintve pedig a kilencedik győzelmét ünnepelhette a Sonoma Racewayen, méghozzá újfent hatalmas dominanciával.

Larson – aki először tudott Cup-futamot nyerni road vonalvezetésen – zsinórban ötödik top 2-es befutóját szerezte, ebből az utolsó kettőn ráadásul elsőként látta meg a kockás zászlót.

A fiatal pilóta emellett mindkét stage-et behúzta, így idén már tizenegyedik szakaszgyőzelmének örülhetett. Összehasonlításként a tavalyi rekorder Denny Hamlinnek a teljes, 36 versenyt számláló szezon alatt sikerült ugyanennyit összehoznia.

A viadal 90 köréből 57-et az élen töltött Larson overtime-ban aratta legújabb diadalát. A hosszabbításra egy, Christopher Bell, Anthony Alfredo és Alex Bowman részvételével történt baleset miatt kellet sort keríteni.

Az utolsó restartnál a bajnokság koronázatlan road-királyaként számon tartott Chese Elliott minden erejével próbálta utolérni csapattársát, de végül nem jutott előzési pozícióba.

Ha a regnáló bajnok nem annyira, a Hendrick Motorsports viszont nagyon is elégedett lehetett a végeredménnyel, lévén ez immár a megszakítás nélküli negyedik olyan futam lett, amelynek minimum az első két helyét az ő autóik kaparintották meg.

Ezt rajtuk kívül csak egyetlen csapat, a Carl Keikhafer Racing tudta véghez vinni még 1956-ban.

A kaliforniai születésű, így hazai pályán versenyzett Larson a gárda fennállásának 270. Cup-győzelmét szállította le. Szintén ő volt az, aki egy héttel korábban, a charlotte-i Coca-Cola 600-on megszerezte a 269.-et, amivel átvehették az első helyet az örökranglista élén, mint a széria valaha volt legtöbb elsőséggel rendelkező alakulata.

A két HMS-es mögött Martin Truex Jr. (JGR), Joey Logano (Team Penske) és Kyle Busch (JGR) fejezte be a napot top 5-ös helyen.

Nem volt viszont jó futama Ricky Stenhouse Jr.-nak, aki a 32. körben, abroncshiba következtében kapta el az 1-es kanyar falát. A JTG Daugherty Racing pilótája vissza tudott térni ugyan a pályára, nem sokkal később viszont motorprobléma miatt végképp kiállni kényszerült.

A tizenötödikként zárt Brad Keselowski sokkal jobb eredményben reménykedett, amikor a 72. körben, közvetlenül a Quin Houff meghibásodott autója okán életbe lépett sárga zászló előtt hajtott ki a pitbe. Mivel a többiek csak ezután ejtették meg soros kiállásukat, a Team Penske-s akár a vezető pozíciót is megkaparinthatta volna.

A 2-es számú Ford egyik csapattagja azonban a megengedettnél hamarabb állt ki a pit falának külső oldalára, amiért büntetésből Keselowskit a mezőny végére száműzték.

Negatív végkifejletből azért Hendrickéknek is kijutott. A 24-es Chevyt terelgető William Byron a 77. körben keveredett bele egy több autót érintő balesetbe és kénytelen volt feladni a küzdelmet.

A bajnokságot a szezon második futama óta megszakítás nélkül vezető Hamlin még mindig nyeretlennek számít ebben az évben. Sonomai nyolcadik helye azonban elegendő lett ahhoz, hogy továbbra is uralja az összetettet a háromszoros győztes Larson, az egyaránt egy-egy elsőséggel rendelkező Byron, Elliott és Logano, valamint a victory lane-en idén már két látogatást tett Truex Jr. előtt.