IndyCar: VeeKay az élen, Grosjean problémamentes délutánt zárt Alabamában

Az IndyCar 2021-es mezőnyének öt csapata, ezzel együtt tizenkét versenygépe vette birtokába hétfőn a Barber Motorsports Park roadját.

A privát teszt leggyorsabb körét az Ed Carpenter Racinget szolgáló Rinus VeeKay rakta össze 66.518 másodperccel.

A húszéves holland mögött másodikként Sébastien Bourdais zárt az AJ Foyt Racing színeiben, míg a harmadik időt az RLL Racinges Graham Rahal autózta. Utóbbi pilóta egyben a nap legszorgalmasabbja is lett a 133 megtett körének köszönhetően.

A negyedik pozícióban a Team Penske veteránjának, Will Powernek nevét találhatjuk az eredménylistán, közvetlenül az ECR-es Conor Daly előtt.

A legnagyobb figyelem azonban minden kétséget kizáróan Romain Grosjeant övezte, aki most először pattanhatott be a Dale Coyne Racing/Rick Ware Racing 51-es Dallara-Hondájának volánja mögé.

A francia újonc bemutatkozása nem indult jól, miután már délelőtt megtörte az autót. Szerencsére a kár nem volt nagy, így a délután folyamán visszatérhetett a pályára.

Grosjean végül az utolsó helyen zárt, az önbizalmának viszont mindenképp jót tesz, hogy csak 0.09 másodperccel volt lassabb csapattársánál, Ed Jonesnál, továbbá VeeKayhez képest is 1 mp-n belül tudott maradni.

Arról, hogy Grosjean miként értékelte első napját IndyCar-versenyzőként ebben a cikkben lehet olvasni: