Elliott nyert Martinsville-en, Harvick NEM jutott be a bajnoki fináléba!

credit:NASCAR

Hiába dominálta a 2020-as évet Kevin Harvick, az utolsó előtti, Martinsville Speedwayen rendezett futamon megpecsételődött a sorsa.

A Stewart-Haas Racing pilótája idén már kilenc győzelmnél jár és a második versenytől kezdve megszakítás nélkül vezette az összetett pontversenyt.

A rájátszás top 8-as szegmenségnek utolsó fordulóján azonban csak a tizenhetedikként ért célba, aminek következtében nyolc ponttal lemaradt a továbbjutást jelentő, negyedik helyről

Ebből adódóan Harvick már biztosan nem szállhat harcba a kupáért a Phoenix Racewayen esedékes szezonzárón.

A 44 éves veterán reményei a verseny végén foszlottak szét. Az utolsó körben agresszíven támadta Kyle Buscht, végül azonban mindketten kipördültek.

“Megpróbáltam nekimenni [Busch 18-as Toyotája] ajtajának, egy végső erőfeszítést téve annak érdekében, hogy megforgassam” – ismerte el a leintés után Harvick, aki Martinsville-re is a tabella éllovasaként érkezett. “Sajnálom. Az utolsó három hetem nem volt valami nagyszerű. Mindenünket bevetve harcoltunk, de nem jött össze.”

Harvick a negyedik olyan versenyző lett a NASCAR történetében, aki annak ellenére sem tudott az összetett legjobb négy helyezettje között végezni, hogy a szezon során minimum kilenc futamgyőzelmet szerzett.

Ezzel a negatív statisztikával még Junior Johnsont (1965), Bobby Isaacet (1969) és David Pearsont (1973, 1976) jegyzik.

A top 8-as szegmensben Harvickon kívül elvérzett még Alex Bowman, Kurt Busch és Martin Truex Jr. is.

A kockás zászlót Chase Elliott látta meg elsőként, ezzel automatikusan be is jutott a legjobb négy közé.

“Ez a valaha volt legnagyobb győzelem számunkra” – nyilatkozta a Hendrick Motorsports üdvskéje, aki a futam 500 köréből 236-ot töltött az élen.

“Nagyon büszke vagyok. Ez az, amit az utóbbi négy-öt évben elmulaszottunk: jól szerepelni, amikor a legnagyobb szükség van rá. Hihetetlen! Úgy megyünk Phoenixre, hogy esélyünk van a bajnoki címre a gyönyörű kék Napa Camaróval. Nem is kérhettem volna ennél többet.”

Elliott Cup-karrierje tizedik győzelmét ünnepelhette, ebből a legelsőt Martinsville-en.

A 24 éves amerikai mellett tovább élnek még a 2020-as titulusról szőtt álmai Brad Keselowskinak és Denny Hamlinnek is.

A playoff-döntő negyedik tagja, Joey Logano már a két héttel ezelőtt, Kansasben aratott győzelme révén bebiztosította magának a továbbjutást.

Az idei NASCAR-szezon záró – egyben bajnokavató futama – november 8-án, a Phoenix Racewayen kerül megrendezésre.