Newgarden megszerezte első győzelmét az Indianapolis Motor Speedwayen

credit:IndyCar Media

Josef Newgarden győzelmével ért véget a Harvest GP duplafordulójának első versenye az Indianapolis Motor Speedway road vonalvezetésén.

A Team Penske kétszeres, egyben regnáló bajnoka ezzel IndyCar-karrierje során először tudott nyerni az IMS-en. Ami azonban ennél is fontosabb, hogy a 28 éves amerikai 40 pontra csökkentette hátrányát az összetettet vezető Scott Dixonnal szemben.

“Egy raktékánk volt” – nyilatkozta a 2020-as harmadik, összességében pedig tizenhetedik főkategóriás győzelmét ünneplő Newgarden.

“Még engem is meglepett, hogy mennyire gyorsnak bizonyult az autó. Nagyszerű harcokat vívtunk ma, egyaránt szerepet játszott a stratégia és a pályán zajló csata is. Minden megvolt, amit egy IndyCar-futamon látni akarunk. A csapat és a Chevy is fantasztikus munkát végzett. Teljesen fel vagyok villanyozva. Mindig is győzni akartam ezen a pályán. Igazából az lett volna a legjobb, ha az 500-on sikerül, de ez is nagyon klassz!”

A másodikként Alexander Rossi ért célba már több, 14.2 másodperces hátrányban.

Az IndyCar-pályafutása során először pole-ból indult Rinus VeeKay a futam során gyönyörű kerék a kerék elleni harcokat vívott Colton Hertával. A kockás zászló alatt végül a holland újonc haladt át előbb, megszerezve ezzel élete első IndyCar-dobogóját.

Az Andretti Harding Steinbrenner Racinget szolgáló Hertának be kellett érnie a negyedik pozícióval, míg ötödikként a Chip Ganassi Racinges Felix Rosenqvist zárt.

A hatodik helyet Will Power csípte el, aki a nap legnagyobb mentését is bemutatta.

A rajt előtt Dixon még 72 pontos előnnyel bírt Newgardennel szemben. Az új-zélandinak azonban már a kvalifikáción sem jött ki a lépés, köszönhetően Takuma Sato kipörgésének, ami piros zászlót idézett elő. Ennek révén nem volt lehetősége gyors körre piros abroncsokon, így csak a tizenkettedik startpozíciót tudhatta magáénak.

Dixon a futam túlnyomó részében a forgalommal küszködött, végül pedig csak a kilencedikként ért célba.

A viadal három nagy visszatérője közül a legmagasabban, egészen pontosan a 14. pozícióban James Hinchcliffe zárt az Andretti Autosport 26-os Dallara-Hondájával.

Az Arrow McLaren SP színeiben most először pályára hajtó Helio Castroneves a 20., míg az AJ Foyt Racing égisze alatt nevezett Sébastien Bourdais a 21. lett.

Bár egyszer sem volt szükség sárga zászlóra, a 85 körös futam mégis jelen szezon legakciódúsabb pillanatait szolgáltatta.

Folytatás magyar idő szerint vasárnap, 20:30-kor a második fordulóval.