IndyCar: Hunter-Reay nyitott az élen Mid-Ohión, O’Ward autót tört

credit:IndyCar

Ryan Hunter-Reay elsőségével ért véget a Honda Indy 200 szombati szabadedzése a Mid-Ohio Sports Car Course-ön.

Az Andretti Autosport veteránja 1 perc 6.3034 másodperc alatt száguldott végig a 2.258 mérföldes roadon.

A második helyen, 0.0918 mp-es lemaradásban a Team Penske-s Will Power zárt, míg a képzeletbeli dobogó legalsó fokát az Andrettiék 27-es Dallara-Hondáját vezető Alexander Rossi csípte el.

A hatszoros Mid-Ohió-i győztes, egyben az összetett jelenlegi éllovasa, Scott Dixon a negyedik legjobb időt préselte ki munkaeszközéből.

A Chip Ganassi Racing klasszisának meleg pillanatokban is része volt, miután az edzés nagyjából féltávjánál lefutott a pályáról. Szerencséjére azonban a #9 Dallara-Hondában nem keletkezett kár.

A top 5-be sikerült még beverekednie magát a Dale Coyne Racinges Santino Ferruccinak is.

A gyakorlás egyetlen balesete Patricio O’Wardhoz fűződött.

Az Arrow McLaren SP pilótája a 12-es kanyarban vesztette el uralmát autója felett és a gumifalba csapódott.

A bajnokság harmadik helyén álló, 21 éves mexikói sértetlenül megúszta a kalandot, a csapat pedig bízik abban, hogy az 5-ös Dallara-Chevyt képesek lesznek helyrehozni a két órával később kezdődő kvalifikációra.