eNASCAR: William Byron Doveren sem talált legyőzőre

William Byron behúzta harmadik eNASCAR-győzelmét Doveren
credit:iRacing

A NASCAR Pro Invitational Series eddigi hat versenyéből immár a harmadikat zárta az első helyen William Byron.

A mezőny ezúttal a Dover International Speedway virutális oválján feszült egymásnak.

Byron összesen 79 körön át haladt az élen a futam során a 150-ből, a győzelemhez vezető elsőséget pedig hét körrel a leintés előtt vette át a macskája társaságában versenyző Timmy Hilltől.

A Hendrick Motorsports pilótája egyúttal továbbra is a mezőnyben egyedüliként mondhatja el magáról, hogy egynél több futamot tudott nyerni a szimulátoros szériában.

Jelen sikernek köszönhetően a HM immár négy verseny óta veretlennek számít, miután Bristolon és Richmondban Byron, Talladegán pedig Alex Bowman zárt az élen.

A második helyre végül Christopher Bell tudott feljönni, Hillnek pedig be kellett érnie a harmadik pozícióval.

A top 5-be sikerült még bejutnia Erik Jonesnak és Michael McDowellnek.

A verseny kvalifikációjának legjobbja a homesteadi nyitófutamot megnyert, háromszoros [igazi] Daytona 500-győztes Denny Hamlin lett.

A rajtrácsra azonban a tíz leggyorsabb autó fordító sorrendben sorakozott fel, így a pole-ból végül Ross Chastain indulhatott, Hamlint pedig a tizedik helyre sorolták.

A Joe Gibbs Racing pilótája egyébiránt extra óvintézkedéseket is tett és gondosan elrejtett minden távirányítót a házában. Ennek oka a múlt heti, talladegai fordulóra volt visszavezethető, amelyről Hamlin azért volt kénytelen idő előtt búcsúzni, mert a kislánya egy óvatlan pillanatban kikapcsolta a monitorját.

A 39 éves versenyző most minden malőr nélkül be is tudta fejezni a játékot, a hatodik helyet megszerezve.

Az eNASCAR soron következő fordulóját május 10-én rendezik a North Wilkesboro Speedway 0.625 mérföldes vonalvezetésén.

A való világban 2011-ben bezárt, észak-karolinai pályán a legutolsó NASCAR-futamot 1996-ban bonyolították le, Jeff Gordon győzelmét hozva.

A jelenlegi tervek szerint az éles NASCAR-szezon május 17-én indul újra a Darlington Racewayen.