GP of Indy a számok tükrében (+ a bajnokság állása)

Miután az IndyCar hivatalos oldala immár három napja adós volt szokásos, versenyhétvégéket követően rendszeresen közzétett statsztikáival, a USAracing blog egyre inkább kezdett sokkhatás alá kerülni.

Szerencsére azonban szerdán megtört a jég és jobb későn, mint soha alapon megérkeztek a várva-várt adatok, számok, a világ pedig újra kerek lett.

Akkor lássuk is:

1 – Csak Simon Pagenaud mondhatja el magáról, hogy a 2014-es IndyCar szezon eddigi mind a négy futamán a legjobb ötben tudott végezni.

4 – Az elmúlt négy versenyen négy különböző győztest (Will Power, Mike Conway, Ryan Hunter-Reay, Simon Pagenaud) és pole pozícióst (Takuma Sato, Hunter-Reay, Power, Sebastian Saavedra) avattak.

6 – A bajnokságot jelenleg vezető Power az elmúlt hat futam (beleértve a 2013-as houstoni 2. fordulót, valamint a szezonzáró fontanai viadalt) mindegyikén a legjobb tíz között ért célba.

8 – A bajnokság jelenlegi állását figyelembe véve nyolc különböző csapat képviselteti magát a legjobb tíz között.

10 – Tíz versenyző szerzett már idén legalább egy top 5-ös helyezést.

11 – Tizenegy olyan pilóta vett részt az első alkalommal megrendezésre került GP of Indy-n, akik korábban már versenyeztek az IMS road vonalvezetésén: Andretti (Indy Lights) Bourdais (Grand-Am), Dixon (Grand-Am), Hinchcliffe (Formula BMW), Kanaan (Grand-Am), Montagny (F1), Montoya (F1, Grand-Am), Rahal (Formula BMW, Indy Lights) Saavedra (Formula BMW, Grand-Am), Sato (F1), Wilson (F1).

12 – A GP of Indy során tizenkét alkalommal változott az élen álló személye.

15 – Roger Penske tizenöt Indianapolis 500 győzelemnél tart jelenleg, mint csapattulajdonos.

18 – Charlie Kimball tizennyolc pozíciót javított rajthelyéhez képest a GP of Indy során (huszonharmadik helyről indulva ötödikként intették le).

20 – Eddig húsz alkalommal fordult elő, hogy a pole-ból rajtoló versenyző nyerte meg az Indianapolis 500-at, míg negyvenháromszor az első sorból indulók közül került ki a végső győztes.

35 – Helio Castroneves zsinórban harmincöt befejezett versenynél tart.

77 – Simon Pagenaud és a #77-es SPM Dallara-Chevy győzelme révén a GP of Indy-n fordult elő először, hogy olyan autó látogathatott el a Victory Lane-re, amelynek száma 70-79 között van.

1100 – John Andrettit, Tony Stewartot és Robby Gordont követően Kurt Busch lesz a negyedik versenyző a történelem során, aki megkísérli egymás után teljesíteni az Indianapolis 500-at, valamint a Coca-Cola 600-at. A komplett, 1100 mérföldes versenytávot eddig csak Stewartnak sikerült teljesítenie, még 2001-ben.

100.000 – Ennyi dollár üti a markát az Indy 500 idei pole pozíciósának.